Murphy, Oppenheimer sonrası ikinci tarihi dramada başrol oldu

Cillian Murphy, Oppenheimer’dan 1960’larda Pensilvanya’nın kömür madenlerinde geçen tarihi bir drama olan Blood Runs Coal’a geçiş yapıyor. Murphy, Yablonski Cinayetleri ve Birleşik Maden İşçileri’ne odaklanan Blood Runs Coal adlı kitabın film uyarlamasında başrol oynayacak ve yapımcılığını üstlenecek.

Oppenheimer’daki Oscar ödüllü performansının ardından Murphy’nin dramatik bir oyuncu olarak ciddiyeti, yeni rolünde de parlamaya devam edecek. Murphy, Christopher Nolan’ın ünlü fizikçi J. Robert Oppenheimer’ı canlandırdığı Oppenheimer filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu olarak ilk Oscar ödülünü kazandı.

Deadline’ın haberine göre Murphy, yakında çıkacak olan Blood Runs Coal adlı dramada başrol oynayacak. “Blood Runs Coal: The Yablonski Murders and the Battle for the United Mine Workers of America” adlı kitabın uyarlaması olan filmin yapımcılığını Universal Pictures üstlenecek. Murphy, filmde başrolün yanı sıra yapımcı olarak da görev yapacak.

Oppenheimer ayrıca Robert Downey Jr.’la En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında Oscar kazandı.

“OPPENHEIMER’DAN BLOOD RUNS COAL’A GEÇİŞİ KOLAY OLACAK”

Blood Runs Coal, 1960’larda Pensilvanya’nın kömür madenlerinde geçiyor. Birleşik Maden İşçileri lideri Joseph Yablonski, karısı ve 25 yaşındaki kızıyla birlikte öldürüldü. Yablonskilerin kana bulanmış kaderinin ardından madencilik sektörü sarsıldıkça ve Amerikan işçi sendikası fikri yeniden tanımlandıkça bu durum kaosa yol açar. Murphy (muhtemelen) kitabın merkez üssü Joseph “Jock” Yablonski’yi oynayacak.

Blood Runs Coal, Murphy’nin Oppenheimer’dan sonraki ilk rollerinden biri olacak. İrlandalı aktör onlarca yıldır ortalıkta olmasına rağmen beyazperdede dramatik bir oyuncu olarak ciddiyetini ortaya koyan rolü Oppenheimer’dı. Murphy zaten TV oyunculuğunu Peaky Blinders’da başrol olarak göstermişti, ancak Oppenheimer ona, Inception veya Batman Begins gibi filmlerde yardımcı oyuncu olmaktan çok daha fazlası olduğunu kanıtlayan bu rolde, bu yüksek dramayı film bağlamına getirme şansı verdi.

Murphy’nin Oppenheimer performansıyla ilgili tüm bu söylentiler aynı zamanda Blood Runs Coal için de iyiye işaret olacak. Oppenheimer’ın başarısı Murphy’ye olan ilginin artmasını sağlayacak ve izleyiciler Murphy’nin bir sonraki rolünde başarılı olabileceğinden emin gibi…

Odatv.com / Çeviri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x